Keratynowe prostowanie włosów

  Piękne, długie oraz perfekcyjnie gładkie włosy to marzenie wielu kobiet. Ale co zrobić, gdy pasma puszą się, kręcą i są trudne do ułożenia? Jak się okazuje, idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku keratynowe prostowanie włosów, które dodatkowo odbudowuje ich strukturę, nawilża je, wygładza i dodaje im blasku. Profesjonalnie wykonany zabieg, daje spektakularne efekty, ponieważ nawet mocno skręcone i zniszczone rozjaśnianiem włosy stają się proste, odżywione oraz jedwabiście lśniące.

  Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

  Keratynowe prostowanie włosów, często nazywane również brazylijskim to metoda prostowania i regeneracji pasm poprzez uzupełnienie w ich strukturze niedoborów keratyny. Formuła zabiegu została opracowana w Brazylii z myślą o kobietach, które mają gęste, grube, puszące się, kręcone włosy, dodatkowo zniszczone przez słońce.

  Prostowanie włosów wykonywane w Brazylii, miało na celu skutecznie wyprostowanie niesfornych loków oraz ochronę pasm przed wilgocią i intensywnym promieniowaniem słonecznym.

  Czym jest keratyna?

  Keratyna to białko, które jest naturalnym budulcem włosów i występuje w dwóch postaciach:

  włóknistej – wówczas tworzy korę i naskórek;amorficznej – wypełnia szczeliny w trzonie oraz łuskach włosów, dzięki czemu zapewnia ich elastyczność.

  Standardowo w kosmetykach używa się keratyny hydrolizowanej, która zawiera w składzie aminokwasy, podobne do tych, które znajdują się w ludzkich włosach i paznokciach. Keratyna w takiej postaci, świetnie wiąże się z naturalnymi białkami włosów, wykazując tym samym pozytywny wpływ na ich kondycję.

  Co ważne, preparaty przeznaczone do prostowania włosów, mają w składzie nie tylko keratynę, ale również cenne antyoksydanty, witaminy, naturalne wyciągi roślinne oraz kwasy tłuszczowe, które chronią pasma przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – słońcem, wiatrem, wodą czy stylizacją na gorąco.

  Keratynowe prostowanie włosów – efekty zabiegu

  Zabieg keratynowego prostowania, zapewnia długotrwały efekt jedwabiście lśniących i gładkich włosów. W salonach Jean Louis David, fryzjerzy wykorzystują do zabiegu wysokiej klasy produkty na bazie naturalnej keratyny, która znakomicie wygładza, odbudowuje i tworzy warstwę ochronną na włosach.

  Po keratynowym prostowaniu pasm, można więc zrezygnować lub ograniczyć stosowanie prostownicy. Co ważne, efekt końcowy jest kwestią indywidualną – zależy między innymi od rodzaju włosów, ich grubości, kondycji, ale także sposobu pielęgnacji. Przy umiejętnej pielęgnacji, efekt prostowania utrzymuje się najczęściej co najmniej miesiąc.

  Keratynowe prostowanie włosów w salonach Jean Louis David to doskonała propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy każdego dnia muszą walczyć z nadmiernie puszącymi się, niezdyscyplinowanymi oraz trudnymi do ułożenia włosami.

  Jak przygotować się do keratynowego prostowania włosów?

  Po keratynowym prostowaniu włosów, pasma stają się miękkie, gładkie i odbudowane. Niewątpliwą zaletą, związaną z tym zabiegiem jest również fakt, że modelowanie włosów trwa zwykle o połowę krócej niż przed wizytą w salonie.

  W zależności od długości włosów, na zabieg należy zarezerwować około 3 godzin. Specjaliści zalecają, aby między prostowaniem a koloryzacją zachować odstęp około 2 – 3 tygodni, by niepotrzebnie ich nie obciążać i nie niszczyć. W przypadku farbowania samego odrostu, w pierwszej kolejności fryzjer nałoży farbę, a po zakończonej koloryzacji przejdzie do keratynowego prostowania włosów.

  Keratynowe prostowanie włosów – przebieg zabiegu

  We wszystkich salonach Jean Louis David, fryzjerzy dokładają wszelkich starań, aby zadbać o maksymalny komfort swoich klientów. Aby to osiągnąć, używają m.in. jednorazowych masek ochronnych.

  Na początku, fryzjer dokładnie myje włosy klienta szamponem oczyszczającym, następnie delikatnie rozczesuje je i suszy, aż będą całkowicie suche. Kolejnym etapem zabiegu jest równomierne nałożenie preparatu z keratyną (zachowując odstęp około 1-1,5 cm od skóry głowy), który pozostaje na włosach przez 20 minut. Po upływie wskazanego czasu, fryzjer rozpoczyna suszenie kreatyny za pomocą suszarki do czasu, aż pasma będą całkowicie suche. Kolejnym etapem zabiegu jest prostowanie włosów przy użyciu prostownicy rozgrzanej do temperatury 210-230 °C (nieco niższa temperatura jest zalecana wyłącznie w przypadku słabych, zniszczonych oraz rozjaśnionych włosów).

  W dniu wykonania zabiegu, stanowczo odradza się spinanie włosów oraz korzystanie z basenu lub sauny. Aby przedłużyć efekt zabiegu warto stosować profesjonalne kosmetyki do włosów na przykład z linii Jean Louis David Keratin Therapy, które zabezpieczą kosmyki przed wysuszeniem i wypłukiwaniem keratyny. Specjaliści odradzają także korzystanie z kąpieli w basenie oraz słonej wodzie, aby móc cieszyć się efektem zabiegu jak najdłużej.

  Artykuły, które mogą Ci się spodobać


  Zarezerwuj wizytę