Dlaczego profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są lepsze od drogeryjnych? 5 ważnych powodów

  Dostępność kosmetyków do włosów jest dzisiaj bardzo duża, choć nie oznacza to, że wybór jest prosty. Na sklepowych półkach nie brakuje podstawowych szamponów, odżywek i masek, ale także produktów do koloryzacji oraz rozmaitych preparatów do stylizacji i bardziej zaawansowanej pielęgnacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko co potrzebne, jest tuż pod ręką – w najbliższej drogerii. Jednak, czy wybieranie drogeryjnych produktów to zawsze dobre rozwiązanie? Czym różnią się od nich profesjonalne kosmetyki fryzjerskie? Podajemy 5 powodów, dla których lepiej zdecydować się na te drugie.
  kosmetyki fryzjerskie
  Kosmetyki fryzjerskie Jean Louis David

  Godne zaufania

  Na sklepowych półkach można znaleźć całą gamę produktów do stylizacji i pielęgnacji włosów, które są doskonale znane z reklam. Nazwy marek, koncerny i brandy wydają się więc znajome, a przez to łatwiej jest obdarzyć je większym zaufaniem. Nie jest to jednak do końca dobry pomysł, ponieważ za popularnymi nazwami nie zawsze kryje się znany producent. Choć nazwy kosmetyków od lat są te same, to w różnych momentach marka może zostać sprzedana, a przez to zmienianie ulega np. metoda produkcji czy skład. Wybierając profesjonalne kosmetyki fryzjerskie można mieć pewność, że kupuje się sprawdzony produkt, który niczego nie ukrywa. Już sam fakt, że profesjonalne szampony, odżywki czy maski są stosowane przez największych stylistów fryzur na całym świecie świadczy o wysokim zaufaniu, jakim są obdarzane kosmetyki fryzjerskie.

  Skuteczne

  Farbowane włosy, które już po kilku myciach straciły znaczną część koloru? Ten problem doskonale jest znany tym paniom, które zamiast profesjonalnej usługi koloryzacyjnej w salonie fryzjerskim zdecydowały się na użycie zwykłej farby do włosów kupionej w osiedlowej drogerii. Niestety, niskie ceny drogeryjnych kosmetyków do włosów idą w parze z równie niską jakością, a przez to niewielką skutecznością produktów. Nawet te, które są droższe, nie zawsze mają większą wartość. Natomiast profesjonalne kosmetyki do włosów powstają pod okiem doświadczonych osób, a skład produktów jest tak dobrany, aby ich stosowanie wiązało się z wysoką skutecznością. Z pewnością większość osób zauważyło różnicę w stosowaniu profesjonalnego szamponu zwiększającego objętość włosów od jego drogeryjnego, tańszego odpowiednika. Nie należy więc dać się zwieźć wyłącznie estetycznym opakowaniom i przyjemnemu zapachowi, ponieważ skuteczność kryje się znacznie głębiej.

  Wydajne

  Pusta butelka po szamponie, który był kupiony tydzień temu to doskonale znany widok, który świadczy tylko o niskiej wydajności tańszych kosmetyków z drogerii. Zazwyczaj wynika to ze składu, który jest słabej jakości. Rozrzedzona konsystencja jest tym, co najczęściej można zauważyć podczas stosowania zwykłych kosmetyków do włosów. Natomiast profesjonalne szampony, odżywki, maski czy jakiekolwiek inne preparaty są gęste, a do zyskania znakomitych efektów wystarczy zaledwie niewielka ilość kosmetyku. Dzięki temu, inwestycja w nieco droższe profesjonalne kosmetyki fryzjerskie wiąże się ze znacznie dłuższym czasem ich używania niż tych, które są do kupienia w drogerii.

  Bezpieczne

  Bezpieczeństwo podczas używania kosmetyków do włosów jest bardzo ważne, ponieważ zależy od niego nie tylko dobra kondycja włosów, ale też brak podrażnień skóry czy reakcji alergicznych. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, np. Kerastase, są opracowywane przez specjalistów – chemików kosmetologów, którzy odpowiednio dobierają ich skład.

  Profesjonalny skład

  Profesjonalny skład kosmetyków do włosów to ostatnia bardzo ważna rzecz, od której wiele zależy – zarówno bezpieczeństwo stosowania, jak i skuteczność oraz wydajność preparatów. Aby szampony, odżywki czy maski dawały doskonałe rezultaty, muszą zawierać wysokiej jakości składniki. Zdecydowanie bardziej wartościowy jest np. naturalny wyciąg roślinny niż jego syntetyczny odpowiednik. W przypadku profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich do włosów można mieć pewność, że ich skład jest godny zaufania.

  Profesjonalna pielęgnacja z kosmetykami fryzjerskimi

  Oprócz zabiegów stylizacyjnych, należy pamiętać o pielęgnacji, która jest podstawą do tego, aby mieć zdrowe i piękne włosy. W tym przypadku lepiej wybrać profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, które zapewnią najwyższy poziom ochrony oraz optymalną pielęgnację dostosowaną do konkretnych potrzeb. Kosmetyki z linii Urban Care to szeroka gama produktów najwyższej jakości, które są dostępne w naszych salonach fryzjerskich. Oparte na cennych składnikach i wyjątkowych formułach gwarantują najwyższy poziom ochrony. Pielęgnację z ich użyciem można rozpocząć podczas wizyty w jednym z salonów Jean Louis David, a kontynuować we własnym domu, każdego dnia.

  Artykuły, które mogą Ci się spodobać


  Zarezerwuj wizytę